PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=538}

Między piekłem a niebem

What Dreams May Come
7,6 101 290
ocen
7,6 10 1 101290
6,1 12
ocen krytyków
Między piekłem a niebem
powrót do forum filmu Między piekłem a niebem

Miałem dać temu filmowi 8, ale kiedy obejrzałem go do końca ocena spadła do 6. Dlaczego? ponieważ myślałem że ten film jest o miłości Boga do człowieka, a także o głębokiej wierze głównego bohatera. Niestety nie chce mi się rozpisywać na temat tego filmu, ale wystarczyło że zobaczyłem jak kobieta, która popełniła samobójstwo, jednak trafia do z piekła do nieba, dzięki Williamsowi, który przeciwstawia się odwiecznemu porządkowi Bożemu. Ocena 6.

ocenił(a) film na 7
jaycutler

Może on wrócił do raju a ona została w piekle. Był w swoim raju więc wszystko było tak jak tego chciał a żona była tylko jego wyobrażeniem. Tak samo jego dzieci wyglądały za życia zupełnie inaczej. Być może trochę zagalopowałam się z tą interpretacją.

ocenił(a) film na 10
jaycutler

Już poraz kolejny się z tym spotykam. Z tego co ja zrozumiałam z filmu to samobójcy trafiają nie za kare.. tylko dlatego, że nie potrafią się pogodzić z cierpieniem nawet po śmierci. Williams nie wyciągną jej z piekła wbrew zakazom Boga czy coś, ale uwolnił ją z piekła depresji. Skoro w niebie myśl jest rzeczywistością to bohaterka filmu stworzyła własne piekło.

ocenił(a) film na 9
jaycutler

Dobrze, że Ty znasz wszystkie boskie zamiary i działania (żeby nie było niedomówień, jestem katolikiem).

ocenił(a) film na 5
jaycutler

skąd wiesz, że film ten jest o miłości boga katolickiego do ludzi?? a może chodzi o innego boga? skad wiesz, że samobójcy muszą smażyć się w piekle? od Dantego?

jaycutler

Pier$doląc takie bzdury Polski nie zbudujemy !!!! Ooooo!

jaycutler

Potępienie film tylko dlatego, że jest "ateistyczny" jest dla mnie abstrakcją najwyższych lotów - muszę przyznać. Uznam to z tym większą zachętę do obejrzenia ;)

MissFrey

No właśnie, bo to tak jakby na procesie sędzia-chrześcijanin dał ateiście wyższy wyrok, tylko dlatego, że jest ateistą, a chrześcijaninowi odjął parę latek za tą samą zbrodnię.

jaycutler

JAYCUTLER: jakim cudem to może być film ateistyczny, skoro ateizm neguje zarówno istnienie raju, jak i piekła? Jeśli już, to jest to film satanistyczny, no ale nie posuniesz się chyba tak daleko w swoich interpretacjach ;)

jaycutler

Nigdy nie chciałabym aby moja twórczość była rozpatrywana w takich kategoriach. Jestem ateistką więc rozumiem, że u chrześcijan moja twórczość już jest przegrana :) No cóż. Film jest jednym z moich ulubionych i nie obniżyłam mu oceny tylko dlatego, że występuje tam coś takiego jak niebo czy anioł. Lubię fantastykę. Może być ona jedną z najpiękniejszych form sztuki.

ocenił(a) film na 3
jaycutler

To nie jest nawet w najmniejszej jocie chrześcijański film. Jest to mieszanka naszych wyobrażeń i życiu po śmierci, które nie są niczym podparte. Nie tak wygląda Niebo. Odsyłam do ew św. Łukasza 16, 19-31 :)

ocenił(a) film na 10
jaycutler

niezla prowokacja :)

ocenił(a) film na 8

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones