PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=110751}
6,5 147 170
ocen
6,5 10 1 147170
5,8 26
ocen krytyków
King Kong
powrót do forum filmu King Kong

Niedoceniony

ocenił(a) film na 8

I to bardzo.

andriej2

zgadzam się.

ocenił(a) film na 8
andriej2

Niedoceniony i to bardzo. Średnia 6.6 to jakaś kpina, a miejsce w okolicach 3000 pozycji to nieporozumienie. Film zasługuje na miejsce w pierwszej setce. Zresztą jeżeli znajdują się tam takie tytuły jak "Pamiętnik" czy "Siedem Dusz", to "King Kong" tym bardziej powinien tam być. Co ma takiego w sobie "Pamiętnik" czego nie ma "King Kong"?

ocenił(a) film na 8
openminded

Niedoceniony przez zaślepioną subiektywizmem społeczność filmweb'a. Film zdobył szereg prestiżowych nagród, ale wśród polskiej widowni będzie przegrywał z dennymi "dziełami" hollywoodzkiego kina dla debili.

ocenił(a) film na 9
dayer

TRUE....TRUE...
/ jeden z lepszych filmow..../

ocenił(a) film na 8
gege13

Zgadzam się.

ocenił(a) film na 2
_wojti_

A mi się nie podobał. Fabałuła przeiwdywalna, żałosny wątek miłosny i jeszcze wielka bestia, która zmartwychwstaje. Może dzieciom to się podoba.

użytkownik usunięty
294131

Ależ oczywiście, że fabuła jest przewidywalna! Przecież to remake King Konga, filmu o którym słyszał prawie każdy. Wszystko co Ci się nie podoba jest częścią konwencji, której Jackson pozostał wierny. I to jest akurat bardzo duży plus.

ocenił(a) film na 7

Prawda, zwykle remake'i są filmami jedynie podobnymi do pierwowzorów, a tutaj fabuła i wydarzenia zostały przełożone jak na współczesne standardy bardzo dobrze, aż miło się robi, kiedy coś jest zrobione tak jak powinno. plus pytanie dla poprzednika... gdzie tam była scena zmartwychwstania?

ocenił(a) film na 9
andriej2

zgadzam się,co najmniej 7-8 za efekty specjalne

użytkownik usunięty
CelineMarie

I za "rolę" King Konga. Najlepsza rola "zwierzęca" w historii kina.

ocenił(a) film na 6
andriej2

Dlatego niedoceniony bo niektóre sceny akcji są rodem z filmów science fiction np. ucieczka ekipy w wąwozie przed spłoszonymi dinozaurami.

ocenił(a) film na 8
andriej2

Popieram przedmówców, film jest bardzo dobry i jako rozrywka broni sie doskonale, choć można narzekać na dłużyzny w paru scenach, ale realizm lat 30-tych połączony ze świetnymi efektami specjalnymi to jest to, co mnie urzekło. No i romantyzm zawarty w tym wysokobudżetowym filmie.

ocenił(a) film na 10
andriej2

Zgadzam się. Film bardzo dobry. Świetna muzyka. Po raz kolejny niezrozumiała ocena na filmwebie. Ja daję 8/10.

ocenił(a) film na 6
andriej2

zgadzam się. jedne z lepszych efektów specjalnych i dobra rola Adriena Brody. daję 8/10

użytkownik usunięty
andriej2

To objaw szerszego zjawiska, a mianowicie dyskryminacji kina przygodowego.

"Człowiek, który chciał być królem" - 2090
"Most na rzece Kwai" - 528
"Lawrence z Arabii" - 1229
"Skarb Sierra Madre" - 1178
"Ostatni smok" - 1021
"Park Jurajski" - 1830
"E.T." - 1290

ocenił(a) film na 9
andriej2

strasznie niedoceniony....moim zdaniem ten film to arcydzielo..fabula, akcja, efekty....super !

Adiyoyo167

Niedocenienie może też wynikać ze znajomości tylko wersji kinowej. Jak dla mnie jedyną słuszną wersją tego filmu jest wersja reżyserska. To chyba jeden z niewielu filmów z którego wycięto tyle gotowych scen akcji, zazwyczaj do odstrzału idą nic nie wnoszące sceny obyczajowe (których w King Kongu było dużo).

Jak ktoś nie widział to polecam reżyserkę.

ocenił(a) film na 9
Grievous

to ta co ma 3:12 nie licząc napisów? nie wiem ile trwa z napisami, bo moja napisów nie miała, pewnie jakieś 3:17, bo zwykle napisy tak z 5 minut trwają. Oglądałam ją dzisiaj i tak jakoś mi się wydawało, że były tam pewne sceny, których w kinie nie widziałam. Ogólnie film podobał mi się wtedy i podoba się dziś. Ogromne wrażenie robi. Wspaniały.

ocenił(a) film na 5
andriej2

Były w tym filmie denerwujące dziwactwa. Np. scena, gdy grupa doświadczonych marynarzy siada spocona i zmęczona, a korpulentny producent filmowy pełen animuszu idzie dalej; Jack i Ann powinni zginąć kilkakrotnie. Pierwszy, gdy Jimmy strzelał z zamkniętymi oczyma do tych koników polnych, które go oblazły (to tak najbardziej ewidentnie); a Naomi Watts była na linii ognia właściwie przez 1/5 filmu. Dobrze, że aktorce nic się nie stało. W ogóle nagłe umiejętności sztuki przetrwania i walki, które objawiały się akurat u tych bohaterów, którzy pisali sztuki teatralne, albo stali za kamera są dość naciągane. To dziwne plemię, kiedy już złożyło ofiarę, chyba postanowiło przenieść się na inna wyspę. And last, but not least: Dinozaury. Ok. Ale dlaczego wszyscy dziwili się tylko obecnością przerośniętego goryla, a nikt nawet nie wspomniał o dinozaurach? Np: "Myślałem, że one wyginęły", albo osoba mniej wykształcona (np. kucharz okrętowy): "Co to za wielkie dziwne gady, którym biegamy pod nogami?".
Ogólnie początek strasznie mi się podobał, jak ktoś to wyżej nazwał - "sceny obyczajowe" oraz muzyka.
Moja ocena 5/10.

ocenił(a) film na 6
andriej2

zgadzam się również .

ocenił(a) film na 8
andriej2

ja także się zgadzam!To chyba jakaś kpina żeby taki dobry film ze świetnymi realistycznymi efektami,super fabułą,porządną grozą był tak lekceważony...Ja oglądałam dwa razy i bardzo mi się podobało...

ocenił(a) film na 9
andriej2

też się zgadzam

ocenił(a) film na 8
andriej2

I ja również. Nie jest to może największe arcydzieło w historii kina, ale co najmniej bardzo dobry, pięknie zrobiony film. A King Kong zagrany po prostu rewolucyjnie.

ocenił(a) film na 9
andriej2

Sam go nie doceniłes, bo dałes zaledwie 8 gwiazdek, a ja kiedys dałem 9, gdy dziś moge dać 10, bo czas potwierdził i dowartościował ten film, najlepszego "King Konga" w historii filmu, nie tylko ze względu na efekty specjalne. Nadał Jackson tej wersji powagę, na która może sama fabuła nie zasługiwała, bo pomysł o platynowej blondynce w niewoli wielkiej małpy jest, delikatnie mówiąc, silnie pop-kulturowa. A w tym filmie mamy pogłębienie psychologii, wspaniałą realizację operującą nawet spowolnieniami akcji, miejscem na jakby medytację, a też patos, sentymentalność.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones